Menu

Průzračná a čistá voda v bazénu

0 Comment


Při koupací sezóně musíme dosáhnout toho, aby voda byla čistá a nemuseli jsme používat tolik chemie. A proto čistěte pravidelně stěny pomocí vysavače.

Průzračná a čistá voda v bazénu

Zbavte se nečistot

Do každého bazénu se přirozeně dostávají nečistoty, přičemž naším cílem je docílit toho, aby jich bylo co nejméně. Prvním krokem je tedy předcházet jejich vstupu do vody. Toho docílíme tak, že bazén umístíme mimo stromy a jiné zdroje znečištění, přičemž je dobré ho po koupání zakrýt, aby nic do vody nepadalo. Zároveň každý z nás má na sobě nějaké ty částice, a proto se doporučuje sprchování sebe a plavek.

skok do bazénu

Po prevenci je nutné se také nepořádku zbavovat, protože se do bazénu stejně v určitém množství dostane. Hned jako první musíme myslet na filtraci, kdy dobrý úspěch má rozhodně písková, protože se nečistoty zachytí hezky v jemné pískové náplni. Voda v bazénu je stojatá, takže v se v ní můžou vyvíjet zelené organismy, což může dojít až do stádia zelené barvy vody. K zabránění tohoto procesu nám slouží chemické přípravky. Jedním z nejpoužívanějších je chlór, protože při dodržení dávkování funguje a není drahý.

Špína na stěnách a dnu

Voda samozřejmě proudí celým systémem, kdy by se měla přefiltrovat minimálně několikrát za den, ale nezabráníme usazování nečistot na stěnách a dnu bazénu. Ty tam zůstat nemůžou, protože jednak bazén není pěkný, a navíc zase znečišťuje okolní vodu. Udírna stěny a dno nemá smysl, protože tím sice špínu šetřete, ale zase se víří ve vodě, což není vůbec ideální. Naopak spolehlivá metoda ke odsávání, což umí bazénové vysavače Chlorito.cz. Pokud za ně nechcete utrácet moc peněz, tak ani nemusíte, protože existují ruční vysavače, jenž stojí pár stovek.

relaxace u bazénu

Napojíme je hezky na bazénovou filtraci a už můžeme hezky vysávat místečko po místečku, kdy dosáhneme zase nádherného bazénu. Pokud máte ale rádi pohodlí, tak je tu možnost poloautomatických automatických typů. Ty automatické jsou cenově výše, ale nemusí se vůbec napojovat na filtraci, protože jsou samostatné. Elektronické řízení přináší spoustu chytrých funkcí, a proto bude tato práce velmi snadná.