Menu

5 důvodů proč navštívit Inverness ve Skotsku

0 Comment


1.       Epická historie
Jedno z nejlepších míst, kde se můžete dozvědět o skotské historii, zejména té o Jakobitském povstání. Na okraji města se nachází místo jedné z posledních krvavých bitev Culloden. Návštěvní centrum vedle bitevního pole nabízí návštěvníkovi interaktivní displeje, které odhalují pozadí konfliktu. Pomocí 360°ponorného divadla je návštěvník vtažen zpět do jednoho z nejkrvavějších období skotské historie.
keltský festival
 
2.       Loch Ness
Pouhých 37 kilometrů jihozápadně od Inverness je překrásné Loch Ness, které je ideálním místem pro jednodenní výlet. Jezero je slavné po celém světě jako domov Lochnesské příšery. Záznam na fotografii z roku 1933 inspiroval mnoho vědeckých výprav, které chtěly prokázat existenci záhadného tvora. Jezero je největším vodním útvarem ve Velkém Glenu a má více čerstvé vody než všechna jezera v Anglii a Skotsku dohromady. Krásný výhled na jezero získáte z atmosférické zříceniny hradu Urquhart.
 
3.       Domov největších Highland Gamesve Skotsku
Největší a nejvelkolepější tradiční shromáždění klanů se zde poprvé konalo v roce 1822. Hry se každoročně konají v červenci v Bught parku a program se může pochlubit nejoblíbenějšími sporty této oblasti jako je například házení kladivem. Mezi další lákadla akce patří hlavně tanec, hudba, řemeslnické stánky a také soutěž o nejlépe oblečeného domácího mazlíčka. Hry končí velkolepým koncertem, který se odehrává v obrovském stanu vedle areálu.inverness domy
4.       Kulturní centrum
Není překvapením, že jako největší město slouží Inverness také jako kulturní centrum celého regionu. V Inverness Museum and Art Gallery najdete mnoho artefaktů spojených s historií Skotské vysočiny. Najdete zde vzpomínky na Jakobitská povstání, autentické zbraně a dudy a invernesské stříbro. Navštivte také mnoho dalších muzeí jako je Aviation Museum, Highlanders Museum, centrum Loch Ness a Dětské muzeum. Určitě nezapomeňte zavítat do Highland Wildlife Park, kde uvidíte nejen domorodá zvířata např. Skotská kočka divoká, ale také ty z dalších zemí např. Tygr Amurský a Medvěd polární. Hlavní trasu parku si můžete projet vlastním autem a další zákoutí pak musíte prozkoumat pěšky. Za hrady a zámky vyjeďte např. na hrad Stuart, zámek Cawdor a hrad Ardverikie.
 
5.       Úžasné jídlo a pití
Místní farmy a rybáři zásobují restaurace čerstvými steaky, kuřaty, zeleninou a lososy. Na výběr máte mnoho trendy bister, ale i útulných hospůdek s tradiční skotskou hudbou. Mezi nejpopulárnější místa patří Rocpool, Chez Roux nebo Contrast Brasserie. Méně formální jsou pak např. Velocity Café nebo organická a vegetariánská kavárna Nourish.